Wyjazd na narty do Austrii. Kilka najciekawszych ośrodków

Austria jest jedną z najczęściej wybieranych destynacji przez fanów narciarstwa i snowboardu. I nic dziwnego, bo w tym górzystym kraju aż roi się od ośrodków narciarskich. Przedstawiamy kilka najciekawszych z nich.

Rifflsee i Pitztaler (Pitztal)

Rifflsee i Pitztaler to dwa tereny narciarskie położone w dolinie Pitztal w Tyrolu. Pitztal jest najwyższym z pięciu lodowców Tyrolu i mierzy sobie 3440 metrów. Warunki śniegowe utrzymują się tu od listopada aż do maja. Na amatorów białego szaleństwa czeka tu 40 kilometrów tras narciarskich o zróżnicowanym poziomie trudności, a dodatkowo 12 kilometrów tras biegowych. Wizyta w Pitztal to nie tylko sposobność do wyszalenia się na nartach i snowboardzie, ale także… okazja do wypicia kawy w najwyżej położonej kawiarni w Austrii. Mowa o „Cafe 3440”, z której rozciąga się widok na Wildspitze, najwyższy szczyt Tyrolu o wysokości 3774 m n.p.m.

Kaunertal

Kaunertal nazywany jest najmłodszym lodowcem Tyrolu – a to dlatego, że przyciąga przede wszystkim młodych fanów jazdy na nartach i snowboardzie. Znajduje się tu świetnie wyposażony snow park oraz doskonałe trasy freeride’owe. Na osoby preferujące bardziej tradycyjną jazdę czeka tu 9 wyciągów, którymi można dotrzeć na stoki o łącznej długości 32 kilometrów. Jeśli Twoim marzeniem jest wyjechanie na obóz snowboardowy do Austrii pod koniec roku, ze Szkołą Zdrowia możesz je zrealizować! Do zapisania się na wyprawę na lodowiec Kaunertal zapraszamy wszystkie osoby o przynajmniej średniozaawansowanych umiejętnościach jazdy na nartach lub snowboardzie.

Hintertux

Jazda na nartach i snowboardzie w Austrii o każdej porze roku? Dzięki lodowcowi Hintertux jest to możliwe! Latem na fanów szusowania po stoku czeka tu 20-30 kilometrów tras o różnym poziomie trudności, a zimą – aż 60. Trasa Funslope Hintertux zapewnia atrakcje dla każdego, a Kidsslope Hitertux przeznaczona jest specjalnie dla dzieci. Na miłośników freestyle’u czeka zaś Betterpark Hintertux. Zjeżdżając po trasach w Hintertux, można cieszyć się pięknymi widokami na włoskie dolomity i niemieckie Zugspitze, najwyższy szczyt w tym kraju. W przerwie od jazdy można wybrać się do Pałacu Lodowego – naturalnej lodowej jaskini ze stalaktytami i zamarzniętymi wodospadami.

To oczywiście nie wszystkie ciekawe ośrodki narciarskie w Austrii, gdyż nie sposób w jednym wpisie opisać wszystkich, do których warto się udać. Zachęcamy do samodzielnego odkrywania własnych ulubionych miejsc w austriackich Alpach.