Półwysep Helski. Najlepsze miejsce do uprawiania windsurfingu w Polsce

Dzika natura, piaszczyste plaże, błękitne niebo. Windsurfing stanowi nie tylko dający wiele satysfakcji sport, ale również styl życia – jego wpływ na design, modę, szeroko rozumianą kulturę popularną jest nie do przecenienia. Windsurfing kojarzy się z bezkresnym latem – dniami pełnymi swobody i wolności. Film dokumentalny z 1966 roku przedstawia historię dwóch amerykańskich surferów przemierzających świat w poszukiwaniu idealnej fali. W Polsce najlepsze warunki do uprawiania windsurfingu panują na Półwyspie Helskim.

Półwysep Helski rajem dla windsurferów

Piękne krajobrazy, w tym morze połyskujące w promieniach słońca, malownicza zatoka, przestrzeń dająca poczucie wolności, od lat zachęcają do odwiedzenia Półwyspu Helskiego. Wyróżnia go klimat typowy dla beztroskich lat dziewięćdziesiątych – tętniące życiem kempingi, kolorowe namioty i przyczepy tworzą barwną scenerię. Na Półwyspie Helskim spotykają się ludzie spragnieni wyzwań i dobrej zabawy – osoby, które chcą odpocząć od codziennych problemów, odetchnąć pełną piersią, aktywnie spędzić wolny czas. Półwysep Helski od dawna uznaje się za polski raj dla miłośników windsurfingu, czyli pływania na desce z żaglem. Funkcjonują na nim szkoły takie jak nasza – oferujące profesjonalne kursy windsurfingu dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia prowadzi w nich doświadczona kadra posiadająca wszelkie wymagane uprawnienia. Dzięki podejściu instruktorów zdobywanie nowych umiejętności bądź doskonalenie tych już nabytych sprawia wiele radości. Atmosfera panująca w prowadzonej przez nas szkole windsurfingu zachęca do podejmowania nowych wyzwań i przekraczania własnych ograniczeń. Półwysep Helski stał się mekką polskich windsurferów – tutaj trenują zarówno profesjonalni zawodnicy, jak i początkujący kursanci. Szkolenia dla tych ostatnich odbywają się w bezpiecznych i w niezwykle komfortowych warunkach. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z windsurfingiem, zdobywają pierwsze umiejętności w miejscach, gdzie woda jest bardziej płytka, natomiast przy mocniejszych podmuchach wiatru z deski nie schodzą doświadczeni windsurferzy. Warto dodać, że na uprawianie windsurfingu na Półwyspie Helskim pozwala także doskonale rozwinięte zaplecze turystyczne – hotelowe, kulturalne, gastronomiczne.