Obozy windsurfingowe dla dzieci – sposób na aktywny wypoczynek

Obóz windsurfingowy to doskonały sposób na to, aby twoje dziecko nie tylko przeżyło świetną przygodę w gronie rówieśników, ale również aktywnie spędziło wakacje. Współcześnie, kiedy młodzi ludzie bardzo dużo czasu spędzają przed ekranami różnorodnych urządzeń elektronicznych, każda okazja do tego, by zachęcić ich do sportu i wielogodzinnego przebywania na świeżym powietrzu jest na wagę złota. Ruch, bezpośredni kontakt z wodą i naturą wpływa nie tylko na kondycję fizyczną, ale również samopoczucie oraz psychikę. A oprócz tego podczas obozów windsurfingowych dzieciaki doskonale się bawią, zawierają nowe przyjaźnie i zdobywają bardzo wiele przydatnych umiejętności.

Windsurfing dla dzieci – dlaczego warto?

Windsurfing to sport praktycznie dla wszystkich – bez względu na wiek. Dzieci właściwie nie trzeba do niego namawiać. Przede wszystkim jest to aktywność fizyczna, która dostarcza mnóstwa radości i doskonałej zabawy, a to jest najważniejsze podczas wakacyjnych obozów dla dzieci.

Oprócz tego windsurfing jest sportem stosunkowo bezpiecznym (dzieci zawsze trenują pod okiem doświadczonych instruktorów) i istnieje małe ryzyko ewentualnych kontuzji, więc rodzice mogą być spokojni o swoje pociechy.

Podczas obozów windsurfingowych dziecko zdobywa bardzo wiele cennych umiejętności. Przede wszystkim poprawia się jego kondycję, wydolność organizmu, wytrzymałość. Spędza czas na świeżym powietrzu w bezpośrednim kontakcie z wodą, co ma niebagatelny wpływ na zdrowie. Oprócz tego uczy się samodzielności, dyscypliny, pracy z grupą. Musi radzić sobie z różnymi przeciwnościami, sukcesywnie dążąc do osiągnięcia kolejnych sukcesów na desce. To bardzo cenne umiejętności, które przydadzą się nie tylko podczas uprawiania windsurfingu, ale również w codziennym życiu.

Obozy windsurfingowe ze Szkołą Zdrowia

Nasza Szkoła Zdrowia organizuje obozy windsurfingowe dla dzieci i młodzieży w Jastarni na Helu, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Przygotowujemy jedno- oraz dwutygodniowe wyjazdy w okresie letnim (od końca czerwca do połowy sierpnia) dla dzieciaków w różnym wieku (od 9 do 17 lat). Zapewniamy szkolenia praktyczne i teoretyczne, które prowadzone są przez naszych doświadczonych instruktorów z certyfikatami PSW. Uczestnikom zapewniamy szeroki wybór sprzętu windsurfingowego, wypornościowego i ślizgowego, dopasowanego do potrzeb i możliwości dziecka, a także pianki, trapezy, sprzęt asekuracyjny i ratunkowy.

Jastarnia na Helu, gdzie odbywają się nasze obozy, zapewnia doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu. To jedno z najlepszych miejsc do trenowania tego sportu w całej Polsce, a nawet Europie. Przyjeżdżają tutaj doświadczeniu windsurferzy, ale dla osób początkujących również jest to idealne miejsce do nauki.

Podczas naszych obozów oprócz pływania na desce na uczestników czeka też wiele innych atrakcji, w tym m.in. wycieczki rowerowe, integracyjne gry i zabawy terenowe oraz zajęcia z pływania na desce SUP, kajakach i skimboardzie.