Jak uczyć się jazdy na snowboardzie – samodzielnie czy z instruktorem?

Zainteresowanie snowboardem z roku na rok wzrasta – na stokach widać coraz więcej osób z deską zamiast nart. Jeśli dopiero planujesz rozpocząć naukę jazdy na snowboardzie, możesz zastanawiać się, jak się do tego zabrać – samodzielnie czy korzystając z usług profesjonalnego instruktora. Poniżej wymieniliśmy plusy i minusy obu tych rozwiązań.

Samodzielna nauka

Na początku zajmijmy się samodzielną nauką snowboardu. Do jej zalet z pewnością zaliczyć trzeba brak konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów – oczywiście poza wynajmem lub zakupem odpowiedniego sprzętu. Tu jednak jej pozytywy się kończą. Przyswojenie podstaw snowboardu zajmie Ci zdecydowanie więcej czasu niż podczas lekcji z instruktorem. Nauka snowboardu na własną rękę może być również mniej bezpieczna, gdyż nie będzie przy Tobie osoby, która udzieli Ci pomocy w nieprzewidzianej sytuacji. Nawet jeśli w Twojej rodzinie lub gronie przyjaciół znajdują się osoby, które deklarują, że wiedzą, jak nauczyć Cię jazdy na snowboardzie… może nie być tak łatwo. To, że ktoś sam umie zjeżdżać na desce, nie oznacza, że potrafi właściwie przekazać posiadaną wiedzę i umiejętności innej osobie. Dlatego lepiej…

Postaw na instruktora!

Kilka pierwszych godzin na desce najlepiej spędzić właśnie w towarzystwie wykwalifikowanego instruktora. Na każdym stoku znajdziesz przynajmniej jednego trenera, który za odpowiednią opłatą nauczy się podstaw jazdy na snowboardzie. Certyfikowani trenerzy ukończyli kurs instruktora snowboardu, dzięki czemu mogą pochwalić się dokumentami poświadczającymi zdobytą wiedzę oraz umiejętności. Na co możesz liczyć, decydując się na współpracę z instruktorem? Nauczyciel pokaże Ci, jaka jest właściwa postawa na desce, przeprowadzi trening bezpiecznego upadania, a także wpoi Ci zasady sterowania deską w najbardziej efektywny sposób. Nauczy Cię również podstaw bezpieczeństwa na stoku oraz podpowie, jaki sprzęt snowboardowy będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Dzięki skorzystaniu z usług instruktora od samego początku zaczniesz przyswajać prawidłowe nawyki i nie będziesz powielać podstawowych błędów.