Gdzie można uprawiać windsurfing w Polsce?

Polska raczej nie jest pierwszym państwem, które przychodzi nam na myśl, gdy zastanawiamy się nad najlepszym miejscem do uprawiania windsurfingu. Nie znaczy to jednak, że nie ma w naszym kraju miejscówek, w których można z powodzeniem oddawać się swojej windsurfingowej pasji. Zwłaszcza jedna z nich wybija się znacznie na tle konkurencji.

Nic nie pobije Półwyspu Helskiego

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najlepszym miejscem do uprawiania windsurfingu w Polsce jest Półwysep Helski. To tutaj, nad Zatoką Pucką – w Jastarni, Chałupach, Juracie czy samym Helu – gromadzi się w sezonie najwięcej fanów tej coraz popularniejszej w naszym kraju aktywności. Dlaczego? Przemawia za tym kilka czynników.

Najlepsze warunki

Około 30 kilometrów wybrzeża, płytka woda nawet do 250 metrów od brzegu, piaszczyste dno, szybko nagrzewająca się woda oraz silne, zachodnie wiatry – to przede wszystkim te cechy sprawiają, że żadne miejsce w Polsce nie może się pochwalić podobnymi warunkami do uprawiania windsurfingu co Półwysep Helski.

Najwięcej baz

To właśnie na Helu znajduje się zdecydowanie najwięcej polskich baz windsurfingowych, w których można nauczyć się pływać na desce oraz wypożyczyć niezbędny sprzęt. Jedną z nich jest Baza Szkoły Zdrowia w Jastarni, w której każdego roku odbywają się organizowane przez nas obozy windsurfingowe dla dzieci i młodzieży, a także lekcje windsurfingu – zarówno grupowe, jak i indywidualne – dla osób w każdym wieku.

Najwięcej sympatyków windsurfingu

Wspólna pasja jest doskonałą okazją do zawarcia nowych znajomości. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy masz za sobą pierwsze próby w utrzymywaniu równowagi na desce, na Półwyspie Helskim z pewnością spotkasz innych entuzjastów windsurfingu, co będzie okazją do wymiany swoich dotychczasowych doświadczeń. Kto wie, być może znajomość zawarta nad morzem przerodzi się w przyjaźń na całe życie?

Pragniesz rozpocząć swoją przygodę z windsurfingiem albo podszlifować swoje umiejętności, ale nie chcesz lub nie stać Cię na, nie da się ukryć, dość kosztowny wyjazd za granicę? Półwysep Helski będzie doskonałym miejscem na pierwsze lub kolejne spotkanie z tą dyscypliną sportu.