Dlaczego warto uczyć się windsurfingu z instruktorem?

Windsurfing staje się w naszym kraju coraz popularniejszym sposobem na aktywny letni wypoczynek. Jeśli chciałbyś nauczyć się pływać na desce i zastanawiasz się, jak się za to zabrać… od razu podpowiadamy, że najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług wykwalifikowanego instruktora. Dlaczego? Tego dowiesz się z poniższego wpisu.

Nauka z instruktorem = szybsze postępy

Windsurfingu, podobnie jak wielu innych rzeczy, można się oczywiście uczyć na własną rękę. Nikt nie może Ci zabronić kupna lub wypożyczenia sprzętu i samodzielnej próby opanowania podstaw. Inna sprawa, że nie jest to specjalnie efektywny sposób nauki windsurfingu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wzięcie przynajmniej kilku lekcji z instruktorem. Z naszego doświadczenia wynika, że nauka pod opieką wykwalifikowanego nauczyciela pozwala na osiągnięcie podobnych postępów w nawet kilkukrotnie krótszym czasie. Instruktor pomoże dobrać Ci odpowiedni sprzęt, dopasowany do Twoich gabarytów, pokaże Ci, jak go transportować nad wodę, a także oczywiście jak go właściwie używać. Zadba również o Twoje bezpieczeństwo podczas szkolenia, nie pozwalając wypłynąć zbyt daleko od brzegu oraz służąc pomocą w razie jakiegokolwiek nieprzewidzianego zdarzenia. Decydując się na skorzystanie z usług instruktora, będziesz mógł w pełni skupić się na nauce nowych umiejętności.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze instruktora windsurfingu?

Od 2010 nie działa w Polsce żadna państwowa instytucja, która zajmowałaby się weryfikacją poziomu szkolenia oraz umiejętności instruktorów windsurfingu. Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnego sposobu na sprawdzenie kompetencji danego nauczyciela. Jeśli chcesz mieć pewność, że powierzasz się w dobre ręce, postaw na instruktora z uprawnieniami. W naszym kraju działa Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu, które zajmuje się koordynacją szkoleń dla instruktorów tej dyscypliny. Instruktorzy z licencją PSW posiadają wszelką niezbędną wiedzę i umiejętności do nauki na wszystkich poziomach zaawansowania. Szkoła Zdrowia posiada licencję PSW, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wybierając naszą placówkę, będziesz uczyć się pod okiem profesjonalistów. Prowadzimy również kurs instruktorski PSW, więc jeśli masz już większe doświadczenie w pływaniu na desce i chciałbyś uczyć innych, nie pozostaje nam nic innego, jak serdecznie zachęcić Cię do uczestnictwa.