5 wskazówek dla początkującego snowboardzisty

To już pewne – w tym sezonie rozpoczynasz naukę jazdy na snowboardzie. Jeśli nadal nie do końca wiesz, jak się do tego zabrać, zapoznaj się z naszą listą 5 wskazówek dla początkujących snowboardzistów. Dzięki ich przyswojeniu Twoja przygoda z jazdą na desce rozpocznie się, jak należy.

Zacznij naukę z instruktorem

Nawet jeśli wydaje Ci się, że wiesz, jak utrzymać prawidłową postawę na desce i jak zjeżdżać w dół ze stoku, zapisz się na przynajmniej jedną lekcję z wykwalifikowanym instruktorem. Certyfikowani nauczyciele snowboardu posiadają niezbędną wiedzę oraz doświadczenie, co sprawia, że nauka snowboardu z ich pomocą jest najbardziej efektywna. To wydatek, który szybko Ci się zwróci.

Wypożycz sprzęt

Żeby rozpocząć jazdę na snowboardzie, potrzebujesz odpowiedniego ekwipunku, a ten oczywiście kosztuje. Jeśli dopiero zaczynasz, zdecyduj się na wynajem sprzętu – zapłacisz mniej, a pracownicy wypożyczalni pomocą Ci w doborze najodpowiedniejszej deski i butów. Na zakup własnego sprzętu zdecyduj się dopiero wtedy, gdy stwierdzisz, że to sport dla Ciebie.

Wybierz się na stok w towarzystwie

Jazda na snowboardzie ma być przede wszystkim dobrą zabawą, ale nie można zapomnieć o bezpieczeństwie. Na stok udaj się w towarzystwie członków rodziny lub przyjaciół, którzy w razie jakiejkolwiek nieprzewidzianej sytuacji będą w stanie Ci pomóc. To szczególnie ważne zwłaszcza wtedy, gdy dopiero zaczynasz, bowiem to właśnie na etapie przyswajania podstaw popełniasz najwięcej błędów.

Nie przeceniaj swoich możliwości

Dobry początek może zawrócić Ci w głowie, zwłaszcza jeśli Twoi znajomi posiadają już większe umiejętności i chciałbyś jak najszybciej jeździć tak, jak oni. To zgubne myślenie. W żadnym wypadku nie wybieraj się na stok, który nie jest przeznaczony dla nowicjuszy. Nie próbuj też zaawansowanych ewolucji. Na wszystko przyjdzie czas.

Nie poddawaj się!

Rozpoczynając naukę jakiejkolwiek nowej umiejętności, nie będziesz w niej od razu mistrzem świata. Podobnie jest ze snowboardem. Początki na desce związane są z licznymi upadkami czy niezdarnym poruszaniem się po stoku. Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz, a szybko zauważysz, że zarówno Twoje umiejętności, jak i przyjemność z jazdy wzrastają wykładniczo!