HELLO WINTER

Wielkie otwarcie sezonu na lodowcu Pitztal

Pitztal to dolina w Alpach Ötztalskich w Tyrolu. Główne ośrodki to: Arzl im Pitztal, Wenns, Jerzens i St. Leonhard im Pitztal. Dolina ciągnie się przez 40 km na południe od doliny Innu. U jej początków znajduje się lodowiec Pitztaler Gletscher. Pitztal Gletscher jest najwyżej usytuowanym ośrodkiem sportów zimowych na terenie Austrii – niektóre trasy biegną na wysokości 3340 m n.p.m. Miejsce to ze względu na swoją jakość oznaczone jest symbolem jakości Tyrolu. Lodowiec Pitztal czynny jest już od wczesnej jesieni, zatem przyciąga kadry narciarskie na treningi, ale każdy znajdzie trasę odpowiednią dla siebie i swoich umiejętności.

Narciarze oraz snowboardziści mają tu do dyspozycji 39 km tras oraz 12 wyciągów, większość to trasy czerwone oraz niebieskie. Żeby dostać się na szczyt lodowca, należy przejechać podziemna kolejką Pitzexpress ponad 4 km, a następną część trasy pokonuje się gondolką Pitz-Panoramabahn. Górna stacja lodowca jest bardzo nowoczesna, znajdują się tu m.in.: restauracje, bary czy sklepy. Pitztal łącznie z pobliskimi kurortami narciarskimi (Hochzeiger, Rifflsee Hutte) to prawie 80 km tras.

Mapa stoku

12.11.2023
 - 18.11.2023
  • wyjazd z Katowic – 12.11.2023 – niedziela, godz. 6.30; stacja BP ul. Górnośląska 55 Katowice
  • powrót do Polski – 18.11.2023 – sobota, w godzinach popołudniowych

Koszt

1700 PLN  oraz  840 €  – Hotel MOEDERLE****

Zniżki

• 100,- PLN – dla stałych (3 x i więcej) uczestników zimowych i letnich imprez Szkoły Zdrowia,
  • 400,- PLN – z tytułu rezygnacji ze zorganizowanego dojazdu,
  • 200,- PLN – z tytułu niekorzystania ze szkolenia.

Koszt obejmuje

• Zakwaterowanie w opcji hotel**** w pokojach dwuosobowych / trzyosobowych z żywieniem – śniadanie + obiadokolacja, dostęp do hotelowego SPA.
  • Skipass na 5 dni.
  • Przejazd na trasie Katowice – PITZTAL i z powrotem,
  • Szkolenie grupowe prowadzone przez instruktorów i IW narciarstwa.
  • Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą, NNW, OC i KL – UNIQA SKI VIP.
  • Pomoc w przypadku konieczności skorzystania z porady lub interwencji lekarskiej.

Koszt nie obejmuje

• Opłata miejscowa/klimatyczna wynosząca 15 €