Wiadomość z ostatniej chwili; Sezon narciarski 2012/2013 w Szkole Zdrowia na dobre się rozpoczął!.

W piątek wieczorem 9 listopada silna ekipa pod wezwaniem Szefa Lecha i Piotra G. punktualnie zebrała się pod katowickim AWF-em. Wnet dowódcy  wydali rozkaz i pełen autokar uczestników oraz atrakcji (pozdrawiamy Bonza) ruszył w stronę wielkich gór a zwłaszcza w stronę lodowca Stubai. Austriacka pogoda udała się jak nigdy wyśmienicie (pomijając śnieżno – wietrzno – deszczo – mglistą niedzielę)  codzienne słonko i doskonały w niedzielę uzupełniony śnieg pozwoliły na błyskawiczny przyrost umiejętności narciarsko snowboardowych we wszystkich grupach i na wszystkich poziomach umiejętności. Dodatkowo pod wodzą Adama Maraska odbyła się unifikacja instruktorów SITN PZN oraz pierwszy w tym sezonie kurs lawinowy.

Równolegle toczył się pierwszy w tym sezonie „RACE CAMP” (trening giganta), oto krótka relacja asystenta trenera:

Pierwszy trening tego sezonu za nami!! Spędziliśmy piękny i pracowity tydzień na stokach lodowca Stubai. Plan dnia był bardzo napięty toteż wszyscy zgodnie stwierdziliśmy ze tak intensywnego tygodnia narciarskiego nie mieliśmy okazji przeżyc nigdy wcześniej. Pobudka 5.30, wyjazd do dolnej stacji 6.30 tak aby stanąć zaraz za bramkami wejściowymi i wyjechać pierwszą gondola o 7.30. Na górze wyścig szczurów o postawienie tyczek w pierwszych liniach na trasie określanej jako “world cup trainig area”:) i ok 8.15 stało już 8 równoległych gigantów!! tępo ekspresowe!! Do godziny 11.30 ostry trening na bramkach, nagrywanie, fotografowanie i ciągle wskazówki udzielane nam przez kołczunia – Kaspra. O godzinie 12.00 w alpine center odbywały się codzienne spotkania trenerów podczas których to dowiadywałem się na której trasie dnia następnego będziemy mogli postawić gigant. Chwilka przerwy, na spożycie napojów energetycznych oraz drugiego śniadanie i popłudniowa jazda zadaniowa. Po powrocie do apartamentów szybki obiad i wieczorna wideoanaliza po której to jedyna rzecz na jaką miałem sile to prysznic i wskoczenie do łóżka:) Tydzień zleciał ekspresowo i mimo docinek czegos tam sie nauczylismy!! W imieniu swoim i reszty ekipy dziękuje naszemu trenerowi Kasprowi za cenne rady i ogromne zaangażowanie!! Kolejny RACE CAMP (trening slalomu) – 08.02.2013
Pozdrawiam Karol

Ekipa instruktorska serdecznie dziękuje dzielnym uczestnikom pierwszego, jeszcze jesiennego wyjazdu, namawiając wszystkich do spotkania się na kolejnych imprezach! I aby przeżyć ten wyjazd jeszcze raz trzeba koniecznie odwiedzić zdjęciową galerię, do czego serdecznie namawiamy!

Z pozdrowieniami ekipa Szkoły Zdrowia!!!