Pierwszy start KubaKa w Pucharze Polski ! ! !

988637_10151773005238825_4002057_n

Moje pierwsze zawody pucharu polski w slalomie, odbyły się w Chałupach pomiędzy 21 a 23 czerwca. Niestety prognoza pogody na regaty nie zapowiadała się zbyt pomyślnie. Na pierwszy ogień wyszły formuły windsurfing. Nieoczekiwanie wiatr zmienił zdanie i prognozowane 18 węzłów przyszło 4 h wcześniej. Sędzia szybko zmienił decyzję i ustawił trasę do slalomu. Chwile później zaczęło się ściganie. Pierwszy start miałem spóźniony. Na pierwszej boji zrobił się lekki młyn i udało mi się zyskać z 2-3 pozycje, a na ostatniej prostej zyskałem jeszcze jedno miejsce i finalnie dopłynąłem 10ty. Po pierwszym wyścigu prowadził Maciek Rutowski przed Sławkiem Buchholzem a trzeci dopłynął Michał Polanowski. Drugi start miałem najlepszy. Wyprułem 4-5ty, ale sędzia odgwizdał falstart zbiorowy i… „wylądował”!. W 3cim poprawa ale znów jestem 10ty. W 4tym mimo mocnej pompy zaczynało brakować wiatru i na mecie po raz trzeci jestem 10ty. Drugi dzień regat był dla mnie totalnym chill out’em, gdyż nie startowałem w formule.

easy-padle-2

W ostatnim dniu przyszedł czas na SUP’a. Startowali wszyscy Kobiety, Facety i Dzieciaki. Chętnych dużo i duża konkurencja. SUP’a w kategorii mężczyzn i kobiet zdominowali Państwo Allen wygrywając 2/2 wyścigi. Na koniec jak zawsze puchary, dyplomy, wizyty w zakładach pracy… Cieszę się z mojego 10tego miejsca. Myślę że to nieźle jak na debiut w imprezie o takiej randze!
Sportowe aloha Kubak Kaczmarek.
P.S. Jak się ostatecznie okazało to w kategorii U20 byłem pierwszy! (czyli zawody zawodami ale zwycięstwo musi być po nasze stronie!)

easy-wyniki

easy-race

easy-padle