FERIE ZIMOWE ZE SZKOŁĄ ZDROWIA!

 Dziękujemy wszystkim, którzy po feriach do nas napisali, wspominając mile i dzieląc się przeżyciami. Za zgodą Autora, publikujemy jeden z tekstów, gdyż oddaje on koncepcję i powody, dla których w ferie zimowe, proponujemy doskonałe jakościowo ośrodki zimowe, w których jest wszystko, ale niekoniecznie ze skipassem za 250 ?.

“Chciałbym serdecznie podziękować za możliwość spędzenia wspaniałych 2 tygodni lutego w Piancavallo. Bez żadnej przesady: dla mnie był to najlepszy wyjazd pod każdym względem, w historii moich dotychczasowych wyjazdów ze Szkołą Zdrowia:
-brak tłoku na stokach, jaki doświadczyłem choćby w Livigno, Kaunertal, Pitztal, Soelden wybór tras na każdy poziom trudności i to pomimo, że w stosunku do wymienionych jest to zdecydowanie mniejszy ośrodek -mądrze pomyślany snowpark, na którym nawet kompletnie “zielona” początkująca osoba (jak ja) jest w stanie przynajmniej spróbować swoich sił (z jakim skutkiem, to już osobny temat); co z tego, że Livigno są aż 2 snowparki, skoro na żadnym z nich nie mam nawet szans próbować czegokolwiek bez ryzykowania natychmiastowej wizyty w Trauma Clinic -i wreszcie lodowisko; jeżeli w przysłowiowej zapadłej alpejskiej wiosce Włosi mają obiekty na takim poziomie, to już nie dziwię się, dlaczego sportowcy z tego kraju zajmują wysokie pozycje we wszelkiego rodzaju imprezach łyżwiarskich; w naszym “wspaniałym” kraju muszę tłuc się 100 km, żeby mieć okazję poślizgać się w warunkach, które ledwo-ledwo zbliżają się do standardów włoskich.

W przyszłym sezonie Piancavallo jest nr 1. na mojej prywatnej liście miejscówek narciarsko-snowboardowych i mam nadzieję, że Szkoła Zdrowia będzie nadal organizowała tam wyjazdy. Kids Camp, Junior/senior Camp czy jakikolwiek inny Camp w Piancavallo -już teraz deklaruję chęć uczestnictwa!”

DSCF0371