Kids camp

KIDS CAMP - obozy windsurfingowo - sportowe dla dzieci szkół podstawowych [ur. 2007 - 2011]

Termin:

  • turnus I – 24.06 – 7.07.2018, turnus II – 8.07 – 21.07.2018, turnus III – 22.07 – 4.08.2018

Przyjazdy na Camping Kamil, w niedzielę przed południem, wyjazdy w sobotę od po śniadaniu. Poza dojazdem własnym, zachęcamy do korzystania z możliwości dziennego przejazdu PKP na Półwysep. Po wprowadzeniu szybkich przejazdów kolejowych, PKP stało się najatrakcyjniejszą formą dojazdu z głębi kraju na Półwysep Helski.

Miejsce:

Baza windsurfingowa Szkoły Zdrowia nad Zatoką Pucką, 84-140 Jastarnia, ul. Polna 5, tel +48 602 178 208, +48 668 160 160.

Kadra:

Instruktorami windsurfingu i zajęć ruchowych będą licencjonowani instruktorzy Szkoły Zdrowia.

Zakwaterowanie:

Ośrodek KAMIL -, w domkach z łazienkami (sąsiedztwo Campingu Pod Cyprysami). 84-140 Jastarnia, ul. Adama Mickiewicza 164

Wyżywienie:

na miejscu, całodzienne, trzy posiłki dziennie.

Koszt obozu:

2600,- zł/uczestnik.

Dla uczestników letnich i zimowych imprez Szkoły Zdrowia, koszt obozu wynosi 2450,-zł.

Dla rodzeństwa na tym samym turnusie, zniżka dla drugiego dziecka 100 zł

Koszt obozu nie obejmuje dojazdu, wypożyczenia roweru, wycieczki statkiem.

Zgłoszenia: elektronicznie, telefonicznie, faxem, pocztą zwykłą lub osobiście. Zgłoszenia ustne/telefoniczne, prosimy potwierdzić pocztą @. Zaakceptowane zgłoszenia, należy potwierdzić niezwłocznym przesłaniem zadatku w wysokości 800,-zł na konto szkoły – Szkoła Zdrowia, 40-881 Katowice, Chrobrego 43/76, PKO BP I/o Katowice nr 80 1020 2313 0000 3602 0587 0052 lub osobiście. Pozostałe płatności – na konto na dwa tygodnie przed terminem turnusu lub po uzgodnieniu, na miejscu – w dniu przyjazdu.

Kids Camp

to propozycja zgrupowania windsurfingowo-ogólnorozwojowego, dla dzieci młodszych urodzonych w latach 2007 – 2011, z zapewnieniem programu szkolenia windsurfingowego i akcentami treningu ogólnorozwojowo-kondycyjnego z wykorzystaniem rowerów, wiosłowania, atletyki terenowej i możliwości plaży morskiej. Opieka podczas pobytu w Jastarni jest dostosowana do wieku dzieci młodszych. Szkoła Zdrowia zabezpiecza sprzęt windsurfingowy i związany z wodą. Rowery własne uczestników lub wypożyczone na miejscu w Jastarni.

Instruktorami zajęć ruchowych będą licencjonowani instruktorzy Szkoły Zdrowia.

Windsurfing:

Codziennie 3-3,5 godz. na akwenie szkoleniowym Zatoki Puckiej (na miejscu), w grupach dobranych pod kątem sprawności fizycznej i obycia z wodą. Zajęcia na wodzie uzupełnione będą prostymi wykładami i filmami o technice i bezpieczeństwie na wodzie. Planujemy także video analizę tzn. oglądanie i komentowanie własnych zachowań na wodzie pod kątem realizacji zachowań oczekiwanych. Niezależnie od dobrego, współczesnego sprzętu windsurfingowego, uczestnicy będą wyposażeni na zajęciach w pianki długie lub krótkie (w zależności od pogody), kamizelki asekuracyjne, trapezy – w przypadku potrzeby. Nie zapewnimy butów i rękawiczek windsurfingowych oraz opasek i kapturów na głowę. Uważamy je za zbędne, choć obuwie windsurfingowe lub tenisówki, które można zmoczyć – wejść do wody, są wskazane. W III turnusie uczestnicy mają bezkosztowe zaproszenie na Dziecięce Regaty Windsurfingowe SZKOŁA ZDROWIA SURF CUP!

Rowery:

uczestnicy obozu powinni dysponować rowerami własnymi lub wypożyczonymi na miejscu w Jastarni. Planuje się codzienne wykorzystywanie rowerów. Kaski obowiązkowe –możliwość wypożyczenia na miejscu. W programie pobytu, planuje się wycieczki rowerowe do Helu i Fokarium oraz wycieczki ścieżką rowerową i leśną po Półwyspie Helskim, połączone z poznawaniem lokalnych atrakcji i ciekawostek.

Paddleboarding (SUP):

nowa, atrakcyjna i łatwa forma wykorzystania na wodzie deski i wiosła. Pozwala na dodatkowy kontakt z wodą, wysiłek i emocje wynikające z kontaktu z morzem. Zajęcia te planowane są, co drugi/trzeci dzień.

Kajaki:

atrakcyjna i łatwa forma organizacji zajęć na wodzie. Szkoła dysponuje 15 bardzo bezpiecznymi kajakami morskimi z USA, które są dużą atrakcją i pozwolą na dodatkowy kontakt z wodą, wysiłek i emocje wynikające z kontaktu z morzem. Zajęcia te planowane są, co drugi/trzeci dzień.

Skimboarding:

ślizgi na specjalnych deskach, na płytkiej wodzie. Chętnie uprawiana forma ruchu, bez specjalnych ograniczeń, za to z możliwością nieograniczonej inwencji, jako zajęcie i rozrywka na plaży zatokowej.

Inne:

Do dyspozycji grupy mamy miejsce na wykłady, rzutnik multimedialny, filmy fabularne
i windsurfingowe, piłki. Mamy także rezerwację wielofunkcyjnego boiska Orlik. Po zakończeniu kursu dla każdego uczestnika przewidujemy możliwość zdawania na poszczególne klasy sprawności windsurfingowej PSW (opłata 20,- zł za certyfikat PSW). W programie turnusu przewidujemy między innymi zwiedzanie dostępnych ciekawostek Półwyspu Helskiego, Chaty Rybackiej i Muzeum Jastarni, Szlaku Militariów Helskich, wycieczkę statkiem turystycznym itp. Szkoła Zdrowia dodatkowo jest sponsorem wieczornego grilla nad zatoką.

RAMOWY PLAN DNIA– JUNIORS CAMP JASTARNIA 2018 DLA UCZESTNIKÓW OBOZU WINDSURFINGOWO - SPORTOWEGO

– 7.00 – Budzenie uczestników kursu.
– 7.15 – Poranny rozruch: powitanie słońca, rozruch, streching, kąpiel w morzu.
– 8.00 – Śniadanie
– 9.00 – 12.30 lub 14.30-18.00 Zajęcia windsurfingowe w grupach zaawansowania według programu PSW, w tym:
– nauka i doskonalenie, videofilmowanie, itp.
– wycieczka windsurfingowa, long distance,
– regaty w grupach.
– 13.15 – Obiad
– 14.00 – 18.00 lub 9.00-13.00 Zajęcia sportowe, w tym:
– atletyka terenowa, wycieczki rowerowe, kajaki, paddleboarding, skimboarding,
– zwiedzanie ciekawostek Półwyspu Helskiego i muzeum Jastarni,
– zajęcia sportowo rekreacyjne na plaży morskiej,
– zajęcia na wielofunkcyjnym boisku sportowym typu Orlik,
– spacery plażą bałtycką i kąpiel w morzu,
– wycieczka morska ( wycieczka całodzienna).
– 19.00 – Kolacja.
– 20.00- Zajęcia uzupełniające
– wykłady w sali wykładowej z zakresu windsurfingu,
– projekcje filmów fabularnych i windsurfingowych,
– zajęcia ruchowe, k.o., uspołeczniające.
– 22.00 – Cisza nocna.

Uwaga: zmiany w rozkładzie dnia wymuszane sytuacyjnie przez pogodę i inne nieprzewidziane okoliczności, będą regulowane przez kierownika grupy.

Jastarnia 2018 - informacja dodatkowa dla uczestników obozów Szkoły Zdrowia!

1. Oczekujemy w Jastarni w niedzielę, w godzinach przedpołudniowych. Prosimy o potwierdzenie godziny przyjazdu uczestników. Istnieje możliwość wcześniejszego pobrania pianki. Zaczynamy o 12.00. Pierwszy posiłek o godz.13.00.
Zakończenie turnusu w sobotę, wyjazdy w sobotę od po śniadaniu.

  1. Uczestników z rejonu Śląska, Małopolski, Wielkopolski, Dolnego Śląska, Lubelszczyzny i innych miejscowości położonych daleko od Jastarni, zachęcamy do przyjazdu bezpośrednim pociągiem dziennym lub kuszetką, w kierunku Helu albo szybkim pociągiem z przesiadką w Gdyni. Na uczestników przyjeżdżających pociągiem dalekobieżnym, po umówieniu się, oczekujemy na Dworcu PKP – Jastarnia. Przy przyjeździe pociągiem lokalnym – Jastarnia Wczasy.

3. Inne możliwości: samolot, PKS, POLBUS, INTERBUS i inni przewoźnicy – według uznania i decyzji zainteresowanych.

4. Prosimy o zabranie ze sobą obuwia surfingowego lub chociaż zwykłych tenisówek, które można wielokrotnie moczyć, przeciwsłonecznego nakrycia głowy oraz kremu z odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym, ciepłej kurtki, kurtki przeciwdeszczowej, czapki.

  1. W dniu przyjazdu, uczniów prosimy o przekazanie organizatorowi dokumentu „Karta Uczestnictwa”. Ramowy regulamin pobytu na obozie (dla uczniów) zamieściliśmy poniżej. Informacje merytoryczne i organizacyjne oraz ramowy regulamin pobytu na obozie (dla uczniów) zamieściliśmy w ofercie na stronie Szkoły.

  2. Kierownikiem szkolenia w Jastarni jest dr Ewa Wyszkowska tel. +48 668 160 160.

Dane kontaktowe:

Szkoła Zdrowia s z o.o, 40-881 Katowice, Chrobrego 43/76,
lech@szkolazdrowia.pl, www.szkolazdrowia.pl
konto: PKO BP I/o Katowice, nr 80 1020 2313 0000 3602 0587 0052
– Szkoła Zdrowia +48 602 178 208 – organizator
Ewa Wyszkowska +48 668 160 160 koordynacja szkolenia i obozów
Ewa Wyszkowska +48 668 160 160 – koordynacja lekcji indywidualnych, wypożyczalnia,
Bosman Wojciech Tul +48 606 737 158 – Baza nad Zatoką, sprawy sprzętowe, bezpieczeństwo
Kasper Leonowicz +48 609 268 449 –

Wypełnij formularz

Kurs - Kids Camp

Close Menu
Facebook